Chrome İndirme Çubuğu Nasıl Düzeltilir?

Chrome İndirme Çubuğu Nasıl Düzeltilir?

Google Chrome indirme çubuğu son güncellemeyle birlikte kullanıcıları rahatsız etmektedir. Adım adım nasıl değiştirildiğini şimdi öğrenin!

Google Chrome, internet deneyiminizi zenginleştiren güçlü bir tarayıcıdır. Pek çok dosyayı web tarayıcıyı kullanarak indirmeyi ve indirilen dosyayı bilgisayarınızda açmayı sağlamaktadır. Chrome’un pek çok özellikleri arasında indirilen dosyayı yönetmek için indirme çubuğu kullanılır.

Chrome’un gerçekleştirdiği Ağustos güncellemesinin ardından pek çok indirme çubuğunun değişmesi konusunda rahatsız. Öncesinde indirilen dosyalar, tarayıcının en alt kısmında yer alıyordu ve dosyayı bilgisayarınıza kolaylıkla tutup atabiliyordunuz. Ancak, şimdi önce görsele tıklamanız, indirilen klasöre ulaşmanız ve dosyayı öyle başka bir yere göndermeniz gerekiyor. Yani rahatsız edici bir şekilde fazladan zaman harcamanız gerekiyor.

Özellikle bir dosyayı tarayıcı üzerinden indirdiğinizde indirme butonunun gözükmemesi pek çok kullanıcıyı da rahatsız etmektedir. Rehberimizde, bunu nasıl düzelteceğinize dair ipuçlarına yer vereceğiz. Böylelikle ‘Chrome indirme çubuğu çıkmıyor’ veya ‘Chrome indirme çubuğu kayboldu’ sorunlarınıza kesin çözüm yolu bulacaksınız.

O halde sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan görünmeyen ‘Chrome indirme çubuğu nasıl düzeltilir?’ listemize birlikte göz atalım!

Chrome İndirme Çubuğu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Chrome indirme çubuğuAğustos 2023 güncellemesinin ardından Edge ve Opera’ya benzer şekilde indirilen dosyaların ve tarayıcı altında bulunan araç çubuğu ekranın sağ üst köşesine taşınmıştır. Güncellemenin zorunlu olması ve tercihe bağlı olmaması, insanları tekrar nasıl geri getirilebilir, gibi sorulara itmiştir. Chrome indirme çubuğunu değiştirmek istiyorsanız çözüm basit!

Aşağıdaki adımları takip ederek Google Chrome indirme çubuğunu değiştirebilirsiniz:

Chrome İndirme Çubuğu Değiştirme Nasıl Yapılır

Chrome indirilenler çubuğu alta alma veya Chrome üst menü çubuğu kaldırma sorununuz varsa, bu yöntem, kesin çözümdür.

Chrome İndirme Çubuğu Çıkmıyor (Chrome İndirilenler Çubuğu Görünmüyor)

Son güncellemenin ardından Chrome indirme çubuğu görünmüyor gibi endişeler dile getirilmişti. Ancak, yukarıdaki çözüm sorununuza bir çare olmadıysa farklı yolları aramanızda fayda olacaktır. Web tarayıcınızı ilk yüklediğinizde, indirilenler görünüyor olsa da bazen indirmeler çıkamayabilmektedir.

Chrome indirme çubuğu çıkmıyor sorunu devam ettiğinde aşağıdaki yolları denemeniz sizlere ek fayda sağlayacaktır:

Chrome İndirme Çubuğu Çıkmıyor

Chrome İndirme Çubuğu Kayboldu

Google Chrome’da indirme çubuğu kayboldu, hatası Ağustos 2023 güncellemesinin ardından yaşanan benzer durumlardan biridir. Kaybolan indirme çubuğunu geri getirmek için değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Eğer o da olmaz ise Ayarlar > İndirilenler bölümü çözüm sağlamanıza yardımcı olacaktır. Genellikle bu sorun iki şekilde de çözülse de üçüncü bir yol arıyor olabilirsiniz.

Google Chrome indirme çubuğu kayboldu durumu yaşayanlar aşağıdaki üçüncü yolu deneyebilir:

Chrome İndirme Çubuğu Kayboldu

Chrome İndirme Çubuğu Görünmüyor, Nasıl Çözebilirim?

Chrome indirme çubuğunu geri getirmek için 3 farklı çözüm bulunmaktadır. Birincisi URL alanı üzerinden ‘chrome://flags/#download-bubble’ ayarlarını yapmak, ikincisi indirmeler görünmüyorsa indirmeleri açmak, üçüncüsü ise herhangi bir ayar yapmadan dosya indirdikten sonra yeni sekmede açma işlemleridir.

Her üç durumda da Chrome indirme çubuğu tekrardan görünür olmakta ve çözüm sağlanmaktadır. Ancak, ikinci ve üçüncü yollar, indirilen dosyaları alta almamaktadır.

Chrome İndirilenler Çubuğu Açma Nasıl Yapılır?

Herhangi bir dosya indirdiğinizde, dosyayı bulmak adına web tarayıcısında bulmak isteyebilirsiniz. Her ne kadar bilgisayar kullandığınızda genellikle indirilenler kısmında kayıtlı olsa da tarayıcı da görmek tarihsel olarak daha önemlidir. Peki Chrome indirilenler çubuğunu nasıl açabilirsiniz?

Aşağıdaki adımları takip ederek Chrome indirilenler çubuğunu bilgisayarınız üzerinden kolaylıkla açabilirsiniz:

Indirilenler Klasörü Nasıl Değiştirilir?

İndirdiğiniz bir dosyanın her daim nerede olacağını değiştirmek isteyebilirsiniz. Chrome bu gibi benzer özellikleri sunan web tarayıcısıdır. Peki indirilenler klasörünü nasıl değiştirebilirsiniz?

Aşağıdaki adımları uygulayarak indirilenler klasörünün yerlerini kolaylıkla değiştirebilirsiniz:

Chrome İndirme Çubuğunu Alta Almam Durumunda Google Güncellenir Mi?

Google Chrome indirme çubuğunu alta alma işlemi için kullanılan ‘Chrome İndirme Çubuğu Değiştirme Nasıl Yapılır’ başlığı altındaki adımlar, eski güncellemede olan özelliği geri getirmek için kullanılır. Adımlar göz atıldığında yalnızca bir özelliğin değiştirilmesi söz konusudur. Herhangi bir güncelleme almadan tek bir işlemle, indirme çubuğunu tekrar eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Böylelikle işlemleriniz sorunsuz bir şekilde halledilir ve eskiden olduğu gibi dosya indirmelerini, tarayıcının en altında görebilirsiniz.

Seiryudigital avatarı

Posted by

Bir Cevap Yazın

%d